A zselés körömlakk otthoni alkalmazása
A hagyományos körömlakk és a műköröm keveréke az egyre divatosabbnak és népszerűbbnek számító zselés körömlakk. Sokan használják, mivel nagyrészt ugyanazt a hatást érhetjük el vele, mint a műkörömmel. Lássuk, milyen is valójában és hogyan kell használni ezt az új megoldást!
Bármilyen alapra
A zselés körömlakk egyaránt használható természetes körömre, vagy akár műkörömre is, készüljön az porcelán vagy zselés megoldással. Általában mégis a természetes köröm felszínére szokták felvinni.
Körmeinket így ápoltabbá és szebbé tehetjük úgy, hogy a természetes hatást is jobban megőrizzük.
A zselés körömlakk felvitele előtt egy egyszerű előkészítési folyamatot kell elvégeznünk, ami nagyon hasonló a hagyományos műköröméhez. Fogjunk egy körömreszelőt és finoman bolyhosítsuk fel a köröm felszínét.
Toljuk fel a körömágyat, majd portalanítsuk a köröm felszínét és környezetét.
Az így előkészített köröm felszínéről távolítsuk el a zsírt a megfelelő zsírtalanító anyagokkal, majd lehetőség szerint kenjük be az úgynevezett bonderrel, ami segíti a felvitt anyag megtapadását.
Ennek hatására körmünk kevésbé lesz levegős és így lényegesen tovább is fog megmaradni körmünkön.
A lakk zselét nyissuk ki és vigyük fel ugyanúgy, mintha csak hagyományos körömlakkal festenénk ki a körmünket. Használjuk vékonyan, hiszen ez nem lesz reszelve, mint a műköröm zseléje.
Ha túl vastagra hagyjuk, az nem csak csúnyább lesz, de kényelmetlenebb is lehet a későbbiekben.
Tegyük a kezünket UV lámpa alá, és hagyjuk ott néhány percig. Ha kellően vékonyan vittük fel a zselés körömlakkot, akkor elég lesz 2-3 perc is ahhoz, hogy a lakk első rétege megkössön.
Egyszerre több körmünket is betehetjük a lámpa alá, egy kezet ajánlott két szakaszban csinálni, vagyis 2-3 ujjat egyszerre lámpázni.
A hagyományos körömlakkozásnál is általában két réteget viszünk fel a tökéletes fedés és a tartósság miatt.
Érdemes így tenni a zselés körömlakk használatakor is, bár enélkül is tartósabb körmöket kapunk, mint ha lemosható lakkot festettünk volna fel. UV lámpázni itt is csak 2-3 percig kell.
A klasszikus műköröm építésénél is az utolsó réteg a fényzselé, ami nem csak szép fényt ad a körömnek, de a színét is elmélyíti. Ugyanezt tegyük meg a zselés körömlakknál is, de most használjunk lemosható zselét.
Miután vékony rétegben felvittük, ezt is tegyük 1-2 percre UV fény alá, hogy kellően megkössön.
Ha díszítést szeretnénk tenni a körmünkre, például néhány kisebb strassz követ, akkor nyomjuk ezeket a fényzselébe egy hegyes pálcika segítségével és ezzel együtt tegyük a lámpa alá.
Így a díszítés stabilabb lesz és a kövek lényegesen jobban rögzülnek. Ezzel megakadályozhatjuk, hogy a díszítés idővel hiányos legyen.
Ha el szeretnénk távolítani a körömlakkot, akkor azt nagyon könnyen, otthon megtehetjük, mint ahogy a köröm elkészítéséhez sem szükséges feltétlenül szalonba mennünk.
Szerezzünk be tippoldó anyagot, amit kenjünk a körmünkre. Várjunk egy kicsit, majd azzal, amivel a körömágyat is formázni szoktuk, távolítsuk el.
Ha odafigyelünk, hogy a zselés körömlakk használatának minden egyes lépést pontosan betartsuk, akkor hetekre tökéletes lesz a körmünk.
A saját körömmel együtt nő le, így a frissítés kb. 3-4 hét múlva időszerű, addig pedig hibátlan, nem lepattogzó körmünk marad, vagyis olyan, amilyet mindig is szerettünk volna.